Bodyfit, bodyforming


Kombinace klasického aerobiku a posilování je vhodná prakticky pro kohokoli – nezáleží na věku ani kondici. Pomáhá rovnoměrně formovat a zpevňovat postavu. Trénink se zaměřuje na formování svalů celého těla, nebo pouze na problémové partie (stehna, hýždě a břišní svaly). Při cvičení se používá náčiní – posilovací gumičky, činky a tyče. Nemusíte se tu ale učit složité choreografie. Tempo cvičení se mění podle toho, které svalové skupiny zrovna procvičujeme. Vždy ale platí, že střídáme svaly horních a dolních končetin, aby nedošlo k jejich přetížení.

 

Lektoři

Mgr. Jitka Hanzlíčková

BOSU

Bosu je druh cvičení, při němž se používá speciální pomůcka, takzvaný Bosu balance trainer. Vypadá jako polovina velkého gymnastického míče a při cvičení lze použít obě strany polokoule. Odtud také pochází název cvičení – bosu je zkratka ze slov „Both Sides Up". Zábavné cvičení pomůže zlepšit nejen vaši rovnováhu a stabilitu, ale i zpevnit a posílit celé vaše tělo.

Lektoři

Zuzana Dvořáková Mgr. Lucie Mrázová

TRX

Chcete cvičit moderně, účinně a přitom šetrně ke svým kloubům a páteři? Vsaďte na funkční posilování TRX (Total Body Resistence Exercises) – cvičení v závěsu na popruzích, při němž využíváte výhradně váhu vlastního těla. TRX je komplexní cvičení, které aktivuje maximální počet svalových skupin. Navozením nestability a tím i nutnosti neustále udržovat rovnováhu posiluje důležité svaly především středu těla.

Cílem cvičení je kompenzovat sedavý životní styl, abyste čas v práci i mimo ni mohli využít naplno, bez bolestí zad a kloubů, pocitu vyčerpání a rizika úrazu. TRX je vhodné pro všechny. I pro lidi s pohybovým omezením a ty, kteří trpí obezitou. Náročnost cvičení lze jednoduše uzpůsobit individuální zdatnosti. Cvičit TRX mohou profesionální atleti, stejně jako pohybově neaktivní senioři, lidé s deformitami páteře, kloubní artrózou, zvýšeným krevním tlakem či osteoporózou. 

Lektoři

Zuzana Dvořáková Mgr. Vendula Šťastná

H.E.A.T. program

H.E.A.T. Program je brána do světa pohybu a unikátní pohybová aktivita, která se opírá o nejpřirozenější lidský pohyb – chůzi. I přesto, že je podstata cvičení jednoduchá, má opravdu velké účinky na náš organismus. Program je určený pro všechny bez rozdílu věku a kondice. Cvičení totiž zvládne každý, kdo umí chodit. Tím, že je chůze pro člověka naprosto přirozená, nemusíte se bát o své klouby ani páteř. Vaše tělo nemusí odolávat žádným nárazům a nadměrné zátěži.

Lektoři

Mgr. Stanislava Kozlová Bc. Jaroslava Hrušková Mgr. Michaela Matoušková Bc. Lenka Maříková Bc. Lenka Šelmátová Bc. Petra Kuchynková Veronika Boušová Michaela Zborníková MUDr. Bohunka Šašková Iva Hinterholzingerová Václava Hrušková Mgr. Gabriela Čermáková

SWEAT

Hlavní náplň SWEAT tréninků je kruhový trénink, avšak mimo této hlavní náplně, je SWEAT charakteristický i mobilitou, strečingem a hlavně POHYBEM. Jak na stanovištích tak třeba při mezipauzách se snažím o nevšední a zároveň i o všední pohyby, které se ti co na SWEAT přijdou, snaží neustalé zdokonalovat. Takže na tréninku se můžete setkat jak s činkou, lanem,ručkováním tak i s obyčejným kotrmelcem, plazením nebo stojkou.

Na co se můžeš ve zkratce těšit?

 • Cvičení za pomocí motivační hudby
 • Cvičení s vlastní váhou a s pomůckami jako: gym rope, činky, bosu, sandbagy atd.
  • Kolektivní spolupráce
 • Cvičení dle časových intervalů
  • Naučení správného cvičení
 • Trenér který z tebe dostane všechno

Jeden z hlavních cílů těchto tréninků je, aby jedinci, kteří přijdou, mohli naplno využít svůj potenciál a rozvíjet ho. Lidi se zároveň musí bavit, odreagovat se, na chvíli utéct z reality a pořádně „zamakat“. Naše kruhové tréninky jsou pro všechny. Nezáleží na tom, jestli jste sportovec nebo vycvičený jedinec, muž nebo žena, mladý nebo starší. To co po vás chci je srdce a chuť se sebou něco dělat. 

Martin Šubrt DiS.

Kruhový trénink


Tato tréninková metoda vyniká svou pestrostí a nekonečnou variabilitou. Kruhový trénink se vždy skládá z vybraných cviků (v „kruhu“ jich může být až 15), které se v pravidelných časových intervalech střídají. Každý cvik se zaměřuje na posilování konkrétní skupiny či kombinace skupin svalů vašeho těla.

Důležitou součástí tréninku je přestávka mezi jednotlivými cviky. Zpravidla je pouze tak dlouhá, aby vám umožnila přesun z jednoho stanoviště na druhé. Každý cvik by se měl provádět svižně, v tempu, s cílem provést vyšší počet opakování, nikoliv však na úkor správné techniky provedení.

 

Základní rysy obecného kruhového tréninku

 • počet stanovišť (cviků): 4 až 15
 • cvičební interval: 15 až 60 sekund
 • přestávka mezi cviky: 10 až 45 sekund
 • délka tréninku: 20 až 90 minut
 • odcvičených „kruhů“: 3 až 8

 

Lektoři

Zuzana Dvořáková Mgr. Vendula Šťastná 

Pilates

Cvičební metodu pilates vyvinul ve 20. letech minulého století J. H. Pilates. Je to kombinace prvků klasického rehabilitačního cvičení a starých východních cvičebních systémů, z nichž nejvíce patrný je vliv jógy. Základním principem Pilatovy metody je provádění cviků za současného uvědomění si, jakým způsobem konkrétní cvik působí. Pilates vám pomůže zpevnit zádové, břišní a hýžďové svalstvo. Rozvíjí sílu, ohebnost, rovnováhu, koordinaci, zlepšuje dýchání i celkové držení těla.

 

Základní prvky pilates:

 1. Dýchání – váš dech a pohyb musí být v souladu, zlepšuje se tak krevní oběh a odstraníte tak nadbytečné svalové napětí.
 2. Důkladnost provedení – raději méně cviků ale o to pečlivěji.
 3. „Zacentrování“ – pohyb vychází ze středu těla (power house).
 4. Plynulý pohyb – snižuje působení stresu a redukuje riziko zranění.
 5. Řízení pohybu – mějte plnou kontrolu nad prováděným pohybem.
 6. Soustředění – uvědomění si každého pohybu svého těla. Vaše tělo a mysl jsou v souladu.

 

​Lektoři

Petra Jelínková Kateřina Barnášová

HOT pilates

PRAVIDLA PRO CVIČENÍ V HOT SÁLE

 • Je dobré vyhnout se jídlu 2 - 3 hodiny před lekcí
 • Potřeba je dostatečně tělo hydratovat předem
 • Na lekci s sebou si přineste 2 velké ručníky
 • Na recepci můžete zakoupit vodu a zapůjčit ručníky a podložku.
 • Žádné předchozí zkušenosti s pilates nejsou vyžadovány. 
 • Cvičení je vhodné pro všechny věkové skupiny a pohlaví s vyjímkou detí a mládeže do 15ti let.

 

Lektoři

Ivana Dortová Bc. Lenka Maříková

HOT dance pilates

HOT DANCE PILATES je kombinací prvků a pozic z pilates a tanečních aktivit. Část cvičení probíhá ve stoje formou jednoduchých sestav a tyto cviky mají za úkol rozehřát, posílit i protáhnout celé tělo, což je u hot provedení jednodušší a mnohem rychlejší. Cvičení v sobě propojuje dech, uvědomění si vlastního těla, metodu pilates a dále prvky z Bodybalance či PortDeBras a obdobných pohybových aktivit z oblasti body & mind. Ke cvičení hraje hudba, který podkreslí nebo doprovodí celou pohybovou aktivitu.

 

PRAVIDLA PRO CVIČENÍ V HOT SÁLE

 • Je dobré vyhnout se jídlu 2 - 3 hodiny před lekcí
 • Potřeba je dostatečně tělo hydratovat předem
 • Na lekci s sebou si přineste 2 velké ručníky
 • Na recepci můžete zakoupit vodu a zapůjčit ručníky a podložku.
 • Žádné předchozí zkušenosti s pilates nejsou vyžadovány. 
 • Cvičení je vhodné pro všechny věkové skupiny a pohlaví s vyjímkou detí a mládeže do 15ti let.

 

Bc. Lenka Maříková

BodyWorkout


BodyWorkout je skvělé cvičení, které vám pomáhá posilovat, spalovat tuky a efektivně tvarovat postavu. Vysoce dynamická lekce má vždy dvě části. První, kardio část, se skládá z jednoduché choreografie, která obsahuje základní funkční cviky jako je dřep, výpad, klik a vzpor. Druhou částí je posilování, které se zaměřuje jak na velké svalové skupiny, tak i svaly středu těla. Cvičební lekce probíhá za doprovodu hudby a používáme při ní balanční pomůcky, stepy, TRX. Pracujeme s vlastní vahou těla, případně lehkými závažími.

 

Lektoři

Karolína Lukešová

Fitdance

Esencí Fitdance je radost z pohybu. Kombinuje v sobě prvky zumby, aerobikubodyformingu. Za doprovodu hudebních hitů tak spálíte kalorie, posílíte problémové partie a především vyplavíte endorfiny – hormony štěstí. Jednoduché ale nápadité pohybové choreografie s chytře zakomponovaným posilováním jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. 

Lektoři

Eva Jančaříková

Zdravá záda

Trpíte bolestmi zad? Cítíte se ztuhlí a unavení? Cvičení Zdravá záda se zaměřuje na aktivaci a posílení centra těla, pánevního dna, břišních svalů a celkové rozhýbání páteře – od ramen, přes hrudní část až po bederní páteř. V jednotlivých lekcích využíváme různé pomůcky pro protažení a uvolnění unavených zad. Cvičení vám pomůže vytvořit svalovou rovnováhu v oblasti páteře a odstranit nesprávné pohybové návyky. 

Lektoři

Iva Ševčíková Vendula Šťastná

HIIT

Cvičení HIIT je vysoce intenzivní intervalový trénink určený těm, kteří se nebojí větší fyzické zátěže. Bude vyhovovat všem, kteří chtějí za minimum času dosáhnout maximálních výsledků. Nejdéle 30minutové cvičení je založené na střídání maximální a nízké intenzity cvičení, což však pro tělo představuje daleko větší zátěž. Střídají se cviky s vyšší intenzitou – např. skákání přes švihadlo – s cviky s nižší intenzitou – např. lehký výklus na místě. Zbytek cvičební hodiny tvoří posilování vybrané partie těla a protažení.

Lektoři

Karolína Lukešová

Jóga

Jóga je stará východní nauka o těle i duši, jejíž kořeny najdeme téměř tisíc let před naším letopočtem. Jóga je cestou k poznání sebe sama, k vnitřní harmonii a klidu. Opírá se při tom o propracovaný systém tělesných cvičení a istných technik, které pomáhají udržovat vaše tělo zdravé a v dobré kondici. Jóga je vhodná pro kohokoli – bez rozdílu věku i zdravotního stavu.

 

Powerjóga

Dynamický styl jógy, který pomáhá protáhnout a zpevnit celé tělo. Struktura lekce je vždy obdobná. Úvodní část se zaměřuje na správné dýchání a jemné protažení, probuzení energie. Další sekvence je dynamičtější s důrazem na správné provádění jednotlivých pozic. Závěr vždy patří uvolňující relaxaci. Můžete se těšit na pozdravy slunci, bojovníky, záklonové a předklonové pozice, balance, rotace a pozice cílené na otevření ramen, hrudníku a kyčlí. Naše lekce jsou vhodné i pro začátečníky.

 

Ranní jóga

Jemná ranní jóga je skvělý způsob, jak začít váš (nejen pracovní) den a nastartovat se. Zaměřuje na probuzení, protažení celého těla a rozproudění energie. Lekce zahrnuje i dynamičtější sekvence s důrazem na správné provádění jednotlivých pozic a je vhodná i pro začátečníky.

 

Lektoři

Eva Šedivcová Lenka Kubáčová Monika Šimandlová Jana Kufnerová

HOT jóga

Pravidla pro cvičení v HOT sále

 • Je dobré vyhnout se jídlu 2 - 3 hodiny před lekcí
 • Potřeba je dostatečně tělo hydratovat předem
 • Na lekci s sebou si přineste 2 velké ručníky
 • Na recepci můžete zakoupit vodu a zapůjčit ručníky a podložku.
 • Žádné předchozí zkušenosti s jógou nejsou vyžadovány. 
 • Cvičení je vhodné pro všechny věkové skupiny a pohlaví s vyjímkou detí a mládeže do 15ti let.

 

Proč se cvičí v teple?

Díky vyšší teplotě jsou Vaše svaly a šlachy rychleji prohřáty, tím se zabrání zranění. Budete se více potit, spolu s potem z Vás odcházejí škodlivé látky (detoxikace).

 

Je HOT jóga vhodná při redukci váhy?

Ano, mimo to, že spálíte více kalorií než na jiných skupinových cvičeních (cca. 1000 kalorií), jóga aktivuje lymfatický systém, stabilizuje hormonální hladinu v těle a tím se Vám sníží chutě na jídlo.

 

Lektoři

Ivana Dortová Petra Závorová Stanislava Bošková

HOT balance

Ideální pro všechny věkové kategorie, pro ty, kteří chtějí aktivně trávit svůj volný čas.  HOT BALANCE je na bázi jógy, která zlepší vaši mysl, vaše tělo a váš život. Během lekcí HOT BALANCE hraje inspirativní hudba, při které  procvičujete a protahujete sérií jednoduchých pohybů z jógy, prvků z tai-čchi i pilates. Kontrolujete dýchání při všech cvičení a nastavíte si svoji obtížnost v jednotlivých cvicích. Posilníte celé tělo a budete se cítit klidně a soustředěně, prostě šťastně. V hodinách se budou používat nejrůznější balanční pomůcky.

PRAVIDLA PRO CVIČENÍ V HOT SÁLE

 • Je dobré vyhnout se jídlu 2 - 3 hodiny před lekcí
 • Potřeba je dostatečně tělo hydratovat předem
 • Na lekci s sebou si přineste 2 velké ručníky
 • Na recepci můžete zakoupit vodu a zapůjčit ručníky a podložku.
 • Žádné předchozí zkušenosti nejsou vyžadovány. 
 • Cvičení je vhodné pro všechny věkové skupiny a pohlaví s vyjímkou detí a mládeže do 15ti let.

 

Lektoři

Bc. Lenka Maříková

HOT workout jóga

Flexibilita,relaxace,odpoutání se od stresu,ale také pořádná makačka-to je Workout Jóga. 

Workout jóga patří mezi komplexní cvičení ,díky kterému budete svaly celého těla posilovat a zároveň protahovat.

Při všech cvicích neustále zapojujete střed těla(core),což ocení hlavně ti z vás ,které často trápí bolesti zad a svaly kolem páteře .

Workout jóga spojuje dynamické jogové pozice s posilovacími prvky. Díky správnému dechu se však dokážete vnitřně zklidnit a dostat tepovou frekvenci přesně tam,kam potřebujete . 

WORKOUT JÓGA ZPEVNÍ NEJEN VAŠE TĚLO, ALE TAKÉ UTŘÍDÍ VAŠE MYŠLENKY.

Lektoři

 

Mgr. Michaela Matoušková

Detail
 

Bc. Lenka Maříková

Detail
 

Zuzana Dvořáková

Detail
 

Mgr. Vendula Šťastná

Detail
 

Petra Jelínková

Detail
 

Mgr. Jitka Hanzlíčková

Detail
 

Mgr. Lucie Mrázová

Detail
 

Ing. Iva Ševčíková

Detail
 

Karolína Lukešová

Detail
 

Michal Görner DiS.

Detail
 

Dušan Sabol

Detail
 

Eva Jančaříková

Detail
 

Kateřina Moučková

Detail
 

Anna Burianová

Detail
 

Monika Šimandlová

Detail
 

Jana Kufnerová

Detail
 

Mgr. Stanislava Kozlová

Detail
 

Bc. Patrik Pondělík, DiS.

Detail
 

Dominik Suchý

Detail
 

Bc. Jaroslava Hrušková

Detail
 

Sabina Heráková

Detail
 

Miroslav Janeček

Detail
 

Bc. Lenka Šelmátová

Detail
 

Bc. Petra Kuchynková

Detail
 

Veronika Boušová

Detail
 

Iva Hinterholzingerová

Detail
 

Dušan Andrašovský

Detail
 

Václava Hrušková

Detail
 

Mgr. Gabriela Čermáková

Detail
 

Mgr. Zbyšek Hodaň

Detail
 

Ivana Dortová

Detail
 

Veronika Perglová

Detail
 

Martin Šubrt DiS.

Detail
 

Petra Závorová

Detail
 

Stanislava Bošková

Detail

Buďte první, kdo se dozví o novinkách

Kontakt

Fit Life Doubravka

Masarykova 75
Plzeň-Doubravka 312 00
Tel.: 776 371 186
E-mail: info@fitlifedoubravka.cz

Otevírací doba

Po-Pá: 06:00 - 22:00
So,Ne: 07:00 - 22:00
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Ozveme se Vám co nejdříve.

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít